Z Oksfrodu do Bielska-Białej. Część 1.

1900 kilometrów, 5 krajów, 3 śmiałków i 3 rowery, 1 potrzebująca pomocy dziewczynka. Akcja OX2BB wkroczyła w decydującą fazę.

Maciej, Nicholas i Tomek wyruszyli w minioną niedzielę z Oksfordu i – jeśli wszystko idzie zgodnie z planem – są teraz gdzieś w Niemczech. W niedzielę 2 kwietnia zakończą swój przejazd w Bielsku-Białej. A my – bielscy rowerzyści i nie tylko – szykujemy im godne powitanie. Każdy może dołączyć do nas, ale przede wszystkim do akcji OX2BB. Nie wolno bowiem zapominać, że najważniejsza w tym wszystkim jest Oliwia – dziewczynka z rozszczepem kręgosłupa, która potrzebuje pomocy w tym pozornie najprostszym, finansowym wymiarze. Wszystkie pieniądze, zebrane zarówno w formie wpłat internetowych, jak i podczas niedzielnych wydarzeń do tradycyjnej „puchy” – zostaną przeznaczone na jej leczenie i opiekę.

Szczegóły: http://ox2bb.com/donate/

Oficjalne wydarzenie, wspierane między innymi przez władze Bielska-Białej, odbędzie się 2 kwietnia między 12.00 a 15.00 na Placu Chrobrego. W planie są między innymi koncerty czy gold sprinty (szczegóły w wydarzeniu na FB). Ale dla nas oficjalne wydarzenie to za mało, dlatego organizujemy dodatkową akcję! Każdy, kto ma ochotę, może dołączyć do nas na trasie przejazdu. Plan jest taki, że jedziemy do Cieszyna, gdzie spotykamy się z Maciejem, Nicholasem i Tomkiem i eskortujemy ich w drodze do Bielska! Im nas więcej, tym lepiej – wjedziemy do miasta grupą, pokazując, że „w kupie siła”. Startujemy rano z Placu Chrobrego, ale możecie do nas dołączyć w dowolnym momencie na trasie – znajdziecie ją na Stravie

To jednak wciąż nie wszystko – wieczorem widzimy się w najbardziej przyjaznej rowerzystom knajpie w Bielsku, czyli w Środku. To będzie moment, by odetchnąć, osobiście przybić piątkę z chłopakami i posłuchać opowieści z drogi. Dodatkowo Środek przekazuje do puszki złotówkę od każdego zakupionego na barze piwa, będzie więc można napić się bez wyrzutów sumienia, a nawet z poczuciem spełnienia dobrego uczynku.

Aby być na bieżąco, dołączcie do wydarzeń:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.