„Mieszczuch” dla nowoczesnej kobiety – Whyte Pimlico

Rowery z kategorii fitness, zwane przez niektórych hybrydowymi, są uważane za sprzęt niezwykle uniwersalny. Whyte Pimlico dał się poznać jako dobry kompan do miasta i spokojnego pokonywania kilometrów.

Nie jestem fanką damskich rowerów, bo z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że jak rower jest przeznaczony dla kobiet to musi być różowy, a przynajmniej musi mieć jakieś różowe wstawki albo kwiatki i motylki, najlepiej też różowe. Pimlico jednak, urzekł mnie od pierwszego wejrzenia. Po pierwsze dlatego, że jego rama jest w kolorze magenta, a nie różowym jak utrzymuje większa część znanej mi męskiej populacji, a po drugie, ze względu na jej bardzo zgrabne formy. Z daleka rzuca się w oczy i budzi ogromne zainteresowanie.

Jako hybryda Pimlico łączy w sobie cechy rowerów szosowych i trekkingowych, czy może bardziej nawet krosowych. Prosta kierownica i raczej wysoka pozycja skłaniają do spokojnej, turystycznej w charakterze jazdy. W walce z krawężnikami, kostką brukową czy wszechobecnymi pęknięciami asfaltu i dziurami pomaga karbonowy widelec i grubsze niż w tradycyjnej szosie opony. Oczywiście trzeba się liczyć z kompromisami – to nie jest sprzęt do ścigania, do lasu też bym go raczej nie wzięła. Choć nie ukrywam, że jest to pierwszy spośród rowerów, z którymi miałam do czynienia, który mógłby zastąpić mojego singla w roli “roweru na co dzień” – do pracy , na miasto, na krótkie przejażdżki.

Z różnych względów na rowerze pokonywałam trasy w okolicach 20-30 kilometrów. Mimo to muszę przyznać, że jest on bardzo wygodny – i na dłuższych dystansach na pewno dobrze sobie poradzi. Pokonywanie lokalnych, dziurawych jak szwajcarski ser, dróg stało się dzięki Pimlico znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze niż jazda na singlu. Dwa blaty z przodu i dziesięciorzędowa kaseta również się do tego przyczyniły, zwłaszcza jeśli chodzi o pokonywanie podjazdów.

Specyfikacja techniczna:

Kolor: Matt Magenta with Grey/Black Rama: 6061 Hydro Formed T6 Aluminium, Custom Drawn, Multi Butted with Custom Whyte Dropouts Widelec: Straight Bladed Carbon Front Fork with Alloy Steerer Tube, Full Carbon Dropout and eyelet for Mud Guards Główka ramy: FSA No. 23 Integrated Road, 1 1/8″ Sealed Cartridge Bearings, 41mm Diameter Tylna piasta: Alloy, Cup & Cone, Double Seal, 32 Hole Przednia piasta: Alloy, Cup & Cone, Double Seal, 28 Hole Szprychy: WTB 2.0mm, Black Stainless with Brass Nipples Obręcze: Whyte Disc Road 20mm Deep, 20mm Wide, Offset Sleeved Rim, 32 Hole Rear and 28 Front, 3M Reflective Decals Opony: Maxxis Rouler, 700 x 28c, Black/Grey, with Maxxshield Puncture Protection, Folding Dźwignie przerzutek: SRAM Via Centro, 10 Speed Przedni mechanizm: SRAM Via Centro, 10 Speed Tylny mechanizm: SRAM Via Centro, 10 Speed Kaseta: SRAM PG-1030, 11-32, 10 Speed Łańcuch: SRAM PC-1031, 10 Speed Korba: SRAM Via Centro, 48-32, 10 Speed, Compact Suport: SRAM Power Spline, 68mm Shell Sztyca: Whyte 20mm Offset, 27.2mm x 350mm, 1pcs 3D Forged 6061 Alloy, 2 Bolt Clamp Siodełko: Whyte Custom Women’s Fit, Triple Panel Design Kierownica: Whyte Narrow, 31.8mm, 20mm Rise, 580mm Wide Mostek: Whyte, 70mm XS & S, 80mm Gripy: Whyte double Density, Lock-on Przednie hamulce: Tektro Auriga 160mm Rotor Tylne hamulce: Tektro Auriga 160mm Rotor Dźwignie hamulców: Tektro Auriga WS Pedały: Fibre Reinforced Composite Platform Waga: 10.3Kg

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.