Rower pomaga

O akcji Rower pomaga dowiedziałem się przypadkiem. Okazała się na tyle interesująca, że postanowiłem nie tylko się do niej przyłączyć, ale też napisać kilka słów i zachęcić Was do rejestrowania przejechanych kilometrów.

DSC_0001

Organizatorem akcji Rower pomaga jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Wprawdzie z ekologami nie zawsze mi po drodze, ale do propagowania jazdy na rowerze zawsze przyłączam się z chęcią. Organizatorzy akcji zamierzają odwiedzić na rowerach wszystkie województwa w Polsce, gdzie zorganizują happeningi, warsztaty i tak dalej. Ale to nie wszystko. Do akcji może bowiem przyłączyć się każdy aktywny rowerzysta, który chce zaliczyć dobry uczynek.

DSC_0002

Jak? Tak jak wspominałem na początku, trzeba zapisywać przejechane na rowerze kilometry. Wpisów dokujemy na stronie rowerpomaga.pl. Odwiedzenie jej i uzupełnienie specjalnej tabelki to niewiele, a można dzięki temu przyczynić się do czyjegoś szczęścia. Organizatorzy akcji zamierzają bowiem za każde zarejestrowane na stronie pięć tysięcy kilometrów przekazać rowery dzieciom z domów dziecka czy świetlic środowiskowych. Na pewno sprawi to dzieciakom radość, a być może przyczyni się do wyrośnięcia nowego pokolenia zapalonych kolarzy czy nawet zawodników na miarę Rafała Majki czy Mai Włoszczowskiej 😉

DSC_0002

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.