Kozia Góra – bielski klasyk

Kozia Góra – przez niektórych zwana Stefanką – nie jest może specjalnie wysoka (683 m n.p.m), ale stanowi jedno z ulubionych miejsc okolicznych spacerowiczów i rowerzystów. Powodów jej popularności jest kilka.

DSC_0090

Pierwszy z nich to niewątpliwie położenie. Dostanie się pod Kozią Górę rowerem ze ścisłego centrum Bielska-Białej zajmuje kilkanaście minut. Dostępna jest także od strony miejscowości Bystra. Drugi powód popularności Koziej Góry to mnogość możliwości, jakie ona daje. Początkujący rowerzyści mogą na nią wjechać – i bez większego problemu zjechać – wygodną, szeroką drogą z bielskich Błoni. Technicznie problemu nie będzie, ale liczyć się trzeba z kilkoma dość stromymi podjazdami. Bardziej zaawansowani mogą spróbować swoich sił na którymś z licznych szlaków z Bielska-Białej lub Bystrej. Dla naprawdę zaprawionych rowerzystów pozostają jeszcze trasy enduro. Kozia Góra jest bowiem jedną z miejscówek, na której organizowane są zawody Enduro Trails.

DSC_0094

To doskonałe miejsce na szybki wypad w środku tygodnia, rodzinną weekendową wycieczkę, a także doskonały punkt startowy na inne szczyty – na przykład na znacznie wyższy Klimczok. Wszystko wskazuje na to, że Kozia Góra stanie się dla rowerzystów jeszcze atrakcyjniejsza. W zeszłorocznym głosowaniu na Budżet Obywatelski Bielska-Białej wybrano bowiem projekt stworzenia rekreacyjnych ścieżek rowerowych właśnie na Koziej Górze. Zakłada on stworzenie sieci tras o różnym stopniu trudności. Pozostaje tylko trzymać kciuki za realizację!

DSC_0092

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.